18-19 marca w ramach obchodów 100-lecia nawiązania relacji dyplomatycznych między Polską i Grecją, odbyły się Dni Nauki Polskiej w Grecji. Organizatorem wydarzenia była Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA), we współpracy z Ambasadą RP w Atenach.
Polska delegacja w składzie 11 instytucji szkolnictwa wyższego, z udziałem Kamila Wójcika Prezesa SWTP i wiceprezesa FSNT-NOT rozpoczęła udział w Dniach od spotkania w Ministerstwie Edukacji, Badań Naukowych i Wyznań. Następnie udała się do: University of Pireus, Hellenic Naval Academy oraz Athens University of Economics and Business.
Ważnym punktem programu było spotkanie w Ambasadzie RP w Atenach z IKY (State Scholarships Foundation) oraz administratorem portalu studyingreece. Dzień zakończył się wizytą w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, gdzie polską delegację przyjął wiceminister spraw zagranicznych Markos Bolaris. Przedstawiciele uczelni politechnicznych mieli okazję do spotkania ze swoimi potencjalnymi partnerami z Politechniki Ateńskiej, Politechniki Kreteńskiej, Uniwersytetu Egejskiego oraz z władzami i członkami Greckiej Izby Technicznej.
Podczas tego wydarzenia doszło do podpisania umowy partnerskiej pomiędzy polską i grecką instytucją zrzeszającą inżynierów: Federacją Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych – Naczelną Organizacją Techniczną i Grecką Izbą Techniczną. Ze strony polskiej umowę podpisał Kamil Wójcik Wiceprezes FSNT-NOT, a ze strony gospodarzy Prezes Greckiej Izby Technicznej, Georgios Stasinos.
Następnie odbyły się prezentacje i rozmowy z kandydatami na studia w Polsce na National Kapodistrian University of Athens, w Corallia Clusters Initiative oraz z Grecką Izbą Techniczną. W Salonikach zaplanowano spotkania w Chemical Process Engineering Research Institute - CPERI, Information Technologies Institute - ITI Centre for Research & Technology Hellas – CERTH, Central Macedonia Digital Innovation Hub on Agrofood, American College of Thessaloniki oraz z władzami Aristotle University of Thessalonik.
Misją Agencji NAWA jest wspieranie wymiany akademickiej i współpracy międzynarodowej w celu wzmocnienia potencjału polskiej nauki i szkolnictwa wyższego. Agencja ma za zadanie prowadzić długofalową politykę na rzecz wsparcia mobilności akademickiej oraz projakościowego umiędzynarodowienia oferty polskich uczelni m.in. przez realizację programów adresowanych do studentów i kadry naukowej tak z Polski, jak i z zagranicy.